Prázdninový provoz MŠ Doubrava.

V období července a srpna je MŠ otevřena: 1.7.-10.7. a 17.8.-31.8.2020. Provoz je přerušen od 13.7.-16.8.2020.  Nový školní rok začíná v úterý 1. září.

Školné pro šk.rok 2020-21.

Výše úplaty za předškolní vzdělávání činí od září 150,-/dítě. Rodiče si zřídí trvalý příkaz se splatností nejpozději do 15.dne daného měsíce ve prospěch účtu MŠ vedeného u K.B. Orlová č. 86-6017250257/0100. V popisu zprávy bude uvedeno jmého dítěte. Další informace v sekci Dokumenty-Směrnice pro stanovení úplaty.

Zvýšená hygienická opatření po znovuotevření MŠ.

Od 18.5. je obnoven provoz v naší MŠ. Tento doprovází zvýšená hygienická opatření v souladu s manuálem MŠMT (viz. www.msdoubrava.cz -Informační tabule-Provoz mateřských škol v období do konce školního roku 2019-2020.) Doprovázející osoba dítěte se v MŠ pohybuje vždy v roušce, a to po nezbytně nutnou dobu, předá dítě, vyzvedne dítě. Po příchodu si musí dítě neproleně umýt ruce vodou a mýdlem. Nikdo s příznaky infekce, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 nesmí do MŠ vstoupit (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest). Prosíme zákonné zástupce o respektování uvedených opatření.

Náměty a inspirace pro děti,

které nejsou přítomny v MŠ najdete v sekci -aktivity- v souborech ke stažení.

Aktivity
  • Léčebně rehabilitační dýchání hrou na flétnu – podporuje správné brániční dýchání a provádí dechovou rehabilitaci. Hrajeme pravidelně jednou týdně po dobu 45 min. a dále pak podle potřeb a požadavků dětí.
  • Cvičení jógy – pokládá základ tělovýchovnému zázemí s vazbami na ostatní formy cvičení. Cvičení prolíná každodenní vzdělávací nabídkou.
  • Cvičení na míčích – s dětmi využíváme k posílení svalstva těla rehabilitačních míčů velkých i malých měkkých. Cvičení prolíná každodenní vzdělávací nabídkou
  • Metoda dobrého startu- Tato metoda napomáhá k rozvoji psychomotoriky, rozvoji řeči, pravolevé a prostorové orientace. Pomocí písně a pohybu s hudbou dojde k celkovému uvolnění dítěte Rytmus zlepšuje pohybovou koordinaci, grafické vzory k písním, „psaní“ na tabuli a grafické listy prováděné v rytmu prohlubují koncentraci pozornosti a názornou paměť. Tuto metodu zařazujeme pravidelně jednou týdně ve skupinové práci po dobu 30 – 45 minut.
  • Logopedická prevence je zařazována v průběhu dne jako činnost individuální či skupinová. Pracujeme na základě předešlého odborného posouzení a doporučení logopeda.S dětmi pracuje školený logopedický asistent.
  • Dramatická výchova – prolíná činnostmi v průběhu vzdělávací nabídky mateřské školy. Posiluje sociálně komunikační schopností dětí. Jejím vyvrcholením je každoroční dramatická pohádka, kterou nabízíme ke zhlédnutí veřejnosti v Národním domě v Doubravě.
  • Předplavecký výcvik – je pravidelně jednou ročně umožněn všem dětem mateřské školy, a to bez ohledu na věk. Trvá po dobu deseti týdnů vždy jeden den v týdnu.
  • Seznamování s PC – v průběhu dne mají děti možnost seznamovat se možností počítačové techniky. V jednoduchých, předškolákům přiměřených programech dochází k procvičování práce s myší, plošné orientaci. Děti plní rozmanité úkoly a naučí se orientovat v fotografickém albu mateřské školy.
  • Adaptační program - každý čtvrtek od 14,30-15,30 hod. nás mohou v MŠ navštěvovat rodiče s dětmi, které k nám zatím nedochází. Děti se seznámí  s prostředím, zapojí se do her nebo se jen  volně podle svého zájmu rozkoukají.

Náměty a inspirace pro děti3476 kB