Mikuláš v MŠ.

V pondělí 5.12. čeká děti v MŠ mikulášská návštěva s nadílkou.

Pečeme cukroví.

Ve středu 7.12. budeme péct v MŠ cukroví.

Vánoční tvoření s výstavou keramiky.

Ve čtvrtek 15.12. průběžně od 8:00 do 16:00 hod se uskuteční v MŠ tvoření s výstavou keramiky. Za dětmi mohou přijít rodiče, společně si vyrobí dáreček, prohlédnou výstavu keramických výrobků a zažijí s námi kus předvánoční atmosféry.

Zpívání pod vánočnim stromem na náměstí.

V pátek 16.12. v 16:00 se sejdeme pod stromem na náměsti u společného zpívání vánočních koled.

Vánoční večírek s nadílkou.

V úterý 20.prosince dopoledne se koná v MŠ pro děti vánoční večírek  s vánoční nadílkou. Vstup ve společenském oděvu (dívky- šaty či sukýnka, chlapci- košile). Dárečky nekupujte, o ty se postará MŠ.

V období mezi vánočními svátky od 27.12 do 30.12.2022 bude MŠ uzavřena. Provoz začíná v pondělí 2.1.2023.

Portál e-strava.

Od října mají naši strávníci možnost využívat internetový portál e-strava k odhlašování a přihlašování stravy.  Návod k  registraci a kód s heslem si musí zákonní zástupci vyzvednout u vedoucí školní jídelny.

Nadále zůstává  v platnosti možnost osobního a telefonického omlouvání.

Aktivity a plán činností.
  • Keramika-dětem se nabízí možnost práce s keramickou hlínou, kdy výrobky vlasnoručně glazují a ty si následně vypalujeme v keramické peci.
  • Léčebně rehabilitační dýchání hrou na flétnu – podporuje správné brániční dýchání a provádí dechovou rehabilitaci. Dle zájmu dětí.
  • Cvičení jógy – pokládá základ tělovýchovnému zázemí s vazbami na ostatní formy cvičení. Cvičení prolíná každodenní vzdělávací nabídkou.
  • Cvičení na míčích – s dětmi využíváme k posílení svalstva těla rehabilitačních míčů velkých i malých měkkých. Cvičení prolíná každodenní vzdělávací nabídkou
  • Skupina Předškoláček- ve skupině u dětí posilujeme rozvoj psychomotoriky, rozvoj řeči, pravolevé a prostorové orientace. Pomocí písně a pohybu s hudbou dojde k celkovému uvolnění dítěte Rytmus zlepšuje pohybovou koordinaci, grafické vzory k písním, „psaní“ na tabuli a grafické listy prováděné v rytmu prohlubují koncentraci pozornosti a názornou paměť. Předškoláčka zařazujeme pravidelně jednou týdně ve skupinové práci po dobu 30 minut.
  • Logopedická prevence je zařazována v průběhu dne jako činnost individuální či skupinová. Pracujeme na základě předešlého odborného posouzení a doporučení logopeda.S dětmi pracuje školený logopedický asistent.
  • Dramatická výchova – prolíná činnostmi v průběhu vzdělávací nabídky mateřské školy. Posiluje sociálně komunikační schopností dětí. Jejím vyvrcholením je každoroční dramatická pohádka, kterou nabízíme ke zhlédnutí veřejnosti v Národním domě v Doubravě.
  • Seznamování s PC – v průběhu dne mají děti možnost seznamovat se možností počítačové techniky. V jednoduchých, předškolákům přiměřených programech dochází k procvičování práce s myší, plošné orientaci. Děti plní rozmanité úkoly a naučí se orientovat v fotografickém albu mateřské školy.
  • Adaptační program - každý čtvrtek od 14,30-15,30 hod. nás mohou v MŠ navštěvovat rodiče s dětmi, které k nám zatím nedochází. Děti se seznámí  s prostředím, zapojí se do her nebo se jen  volně podle svého zájmu rozkoukají.

Plán činností školního roku 2022-23.267 kB